Psichologinis palaikymas. Psichologo patarimai

Svarbu suvokti, kad krūties vėžys-tai nėra nuosprendis, tai yra laikina Jūsų būsena.

Apsispręsti dėl geriausiai jums tinkančio gydymo gali būti nelengva – tai sudėtingas procesas.

Krūties vėžiu sergančios moterys neretai gali išgirsti daug skirtingų gydytojų nuomonių ir gauti keletą skirtingų gydymo planų pasiūlymų. Todėl labai svarbu į susitikimus su gydytojais atsivesti žmogų, kuriuo jūs pasitikite ir kuris galėtų išklausyti jums pateikiamą informaciją bei priminti jums svarbiausius šios informacijos punktus. Taip pat pravartu būtų užsirašinėti gydytojo pateikiamą informaciją arba paprašyti gydytojo, kad jis tai padarytų už jus.

Psichologo Patarimai:

1.

Tikėk, kad tu neesi vienintelė moteris, kuri susidūrė su šia liga-pasaulyje yra daugybė tokių pačių moterų, beje dauguma jų- sėkmingai jau nugalėjusių ligą.

2.

Suprask, kad krūties vėžys tai nėra ta ligą, dėl kurios gydymo sprendimai turi būti priimami per vieną naktį. Tikrai yra laiko ramiai susėsti su gydytoju ir aptarti gydymo planus.

3.

Kalbėkite, tarkitės su savo artimaisiais, jokiu būdu neužsisklęskite savyje.

4.

Natūralu, kad išgirdę Jūsų diagnozę, artimieji sureaguos audringai, galbūt juos ištiks šokas. Tai praeis-tai laikinai, tai yra tiesiog normali reakcija į netikėtą informaciją.

5.

Nukreipkite visą savo ryžtą, energiją, mintis kovai su pačia liga, gydymuisi, o ne kaltinimui ir savęs graužimui su mintimi „kodėl tai nutiko man“.

6.

Keiskite tai, ką dar galite pakeisti. Nesigręžiokite į praeitį-žiūrėkite į ateitį.

7.

Raskite laiko savo mėgstamiems užsiėmimams, dabar kaip niekad daug dėmesio skirkite sau: poilsiui, malonioms grožio procedūroms, mylėkite save labiau nei anksčiau- kiekvieną dieną padovanokite nors mažytę smulkmenėlę. Visai nesvarbu kokia ta dovana-ar tai šypsena sau prieš veidrodį ryte, ar tai lauko gėlės žiedas, ar tai graži daina. Mylėkite save dabar, kaip niekad. Vykite blogas mintis į šoną. Visi žmonės turi skirtingus būdus kaip „vaikyti blogas mintis“. Geriausiai padeda užsiėmimas tuo, kas tau teikia ypatingą džiaugsmą. Būna, kad moteris visą gyvenimą svajojo, pavyzdžiui, išmokti groti pianinu, ir būtent kai susirgo šia liga įgyvendino šią savo svajonę.

8.

Tikėkite savo galiomis-žmogus gali labai daug. Žmogus gali kurti, ir žmogus gali griauti. Būkite ta kurianti jėga, kuriai kas rytą saulė šviečia skaisčiau, dangus mėlynuoja gražiau, žvaigždės spindi ryškiau, vaiko šypsena švyti labiau.

9.

Gydymo sėkmė daugiausia priklauso nuo tavęs pačios-nes juk visos moterys yra gydomos vienodai, parenkant tam tikrą gydymosi planą. Tačiau išgijimui didžiausią įtaką daro tavo pačios nusiteikimas ir susitelkimas kovai su vėžiu.

Kova su vėžiu yra iššūkis, dėka mokslo ir medicinos pažangos šiandiena šią kovą su vėžiu daugybė žmonių visame pasaulyje laimi. Šis laikotarpis sunkus, bet prasmingas.

Viena moteris, patyrusi vėžio diagnozę yra pasakiusi: “ Kai susergi vėžiu, pradedi „skenuoti“ savo gyvenimą iš šalies, kaip tu atrodai, kaip gyveni, kokia tavo šeima, kokie tavo vaikai, ir kiek daug šiame pasaulyje tu jau turi“. Būtent tai ir turi būti Jūsų pagrindinė varomoji jėga-tai, kas Jums brangu, Jūsų šeima, Jūsų vaikai, Jūsų artimieji. Todėl nebūkite pasyvia stebėtoja, pati dalyvaukite sprendimų priėmime, tarkitės su medikais, su šeima, prisiimkite dalį atsakomybės sau už šios ligos gydymo sėkmę.