Krūtų rekonstrukcija

Po radikalaus krūties vėžio gydymo, kuomet buvo pašalinta visa ar dalis krūties-rekomenduojama krūtų rekonstrukcija. 

+ - Krūties rekonstrukcijos operacija panaudojant savus audinius

Vieni dažniausiai naudojamų atkūrimo savais audiniais būdų yra odos paodžio lopai su maitinamosiomis kojytėmis. Šiuo metu krūties atkūrimui taip pat dažnai naudojami pilvo audiniai, kurie, išlaikant jų kraujotaką, perkeliami į pašalintos krūties vietą. Šios operacijos metu padaroma ir pilvo plastika (sumažėja pilvas ir sustiprinama priekinė pilvo siena).

+ - Krūtų implantai

Paprastesnis metodas moteriai-krūtų implantai

Krūties rekonstrukcija silikono implantu yra naudojama visame pasaulyje daugiau kaip 40 metų. Yra nustatyta, kad šis metodas yra veiksmingas ir saugus pacientams. Krūties atkūrimas implantu yra techniškai paprasčiausias būdas, kuris labiausiai tinka moterims, turinčioms nedidelę krūtinę. Pastaruoju metu pagaminti krintančio lašo formos implantai, kurių apvalkale yra krūties audinių stangrumą primenanti žele ir centre keičiamo tūrio ertmė į kurią leidžiamas vanduo per vožtuvėlį, kuris įdedamas po pažasties oda. Vožtuvėlio ir vandens pagalba galima ištempti moters audinius, susidarius jų pertekliui, vandens kiekį sumažinti ir gauti natūralią švelniai svyrančią žemyn krūtį. Papilnėjus moteriai, bet kada galima implantą vėl papildyti, padidinant atkurtos krūties tūrį. Pasaulyje šiuo metu yra trijų rūšių implantai – silikoniniai, vandeniniai ir hidrogeliniai. Visų implantų kapsulė sudaryta iš silikono, skiriasi tik jų užpildas. Silikoniniai implantai užpildyti silikonu, vandeniniai – fiziologiniu tirpalu, o hidrogeliniai – silikono ir vandens mišiniu. Jie parenkami pagal moters pageidavimus.

+ - Krūtų įdėklai

Moterims, kurios iš viso nenori operuotis galima naudoti įdėklus

Šiuos specialius įdėklus galima nešioti kiekvieną dieną, gyventi įprastą gyvenimą. Netgi įmanoma eiti į paplūdimį ar baseiną-tai galima įsidėti į maudymosi liemenėlę. Tačiau šie įdėklai apriboja judėjimą, nerekomenduojama aktyvi mankšta. Tai vienas paprastesnių būdų moteriai psichologiškai pasijusti geriau.

+ - Vienmomentinės krūtų (ar jos dalių) pašalinimo ir atkūrimo operacijos

Suderinus su gydytoju onkologu, atsižvelgiant į vėžio išplitimo laipsnį galima tuo pačiu metu pašalinti ir atkurti krūtį. Jeigu šalinama tik dalis krūties, iš likusios liaukos galima suformuoti kiek mažesnę statesnės formos krūtį.

Priklausomai nuo operacijos apimties pacientės 2-3 mėn. turi laikytis tausojančio režimo, nešioti specialų pilvo korsetą (jei krūtis atkurta iš pilvo), nekilnoti sunkumų (virš 15-20 kg). Vėliau moteris gali gyventi visavertį gyvenimą.

+ - Vėlesnės koreguojančios operacijos

Po krūties rekonstrukcijos dar užtruks bent pusę metų iki galutinio krūties susiformavimo. Tuomet įvertinama krūtų simetrija, ar reikia antros krūties korekcijos (krūties mažinimo, pakėlimo).

Po krūties rekonstrukcijos dar užtruks bent pusę metų iki galutinio krūties susiformavimo. Tuomet įvertinama krūtų simetrija, ar reikia antros krūties korekcijos (krūties mažinimo, pakėlimo).